قالب پرشين بلاگ


آنچه لازم است یک نوجوان بداند
آموزش ساده ی احکام برای پسران نوجوان
لينک دوستان
- سه تا نشانه هست که اگه هر کدوم از اونا یا همشون با هم اتفاق بیفتن میگن طرف بالغ شده یا به سن تکلیف رسیده. اون نشانه­ ها ایناست: نشانه اول:وارد پانزده سالگی شدن.  نشانه دوم:ریش و سیبیل در آوردن، روییدن مو در قسمت زیر بغل­ها و ناحیه زیر ناف تا بالای عورت یا همون آلت تناسلی.  نشانه سوم:خارج شدن مایع غلیظ و سفید رنگی به نام مایع منی از آلت تناسلی آدم در خواب یا بیداری.

- اگر هر کدوم از این موارد به تنهایی اتفاق بیفتن به معنی اینه که اون شخص بالغ شده یعنی اگه مثلا مایع منی در دوازده سالگی یا سنین پایین تر اتفاق بیفته اون نوجوون دیگه بالغ شده.
برای اینکه برای خیلی­ا در مورد این سه نشانه سوال کرده بودن چند تا نکته رو بیان می­کنیم.

- هر مایعی که از آلت آدم خارج میشه منی نیست. بلکه منی چند تا مشخصه داره. منی اونه که اولا همراه با شهوت یعنی با حس لذت جنسی از آلت آدم خارج بشه، با فشار و جهش از آلت آدم بیرون بیاید و بعد از بیرون اومدنش بدن آدم سست میشه. بعد از خارج شدن منی لازمه که غسل جنابت انجام بشه.

- غیر از ادرار و منی دو تا آب دیگر هم هست که از آلت تناسلی مردها خارج میشه و نباید اونا رو با منی اشتباه گرفت. آبی که گاهی بعد از ملاعبه و بازی کردن و کارهای شهوانی مثلا فکر و تخیلات جنسی از آلت آدم خارج میشه بهش میگن "مذی" که از مشخصه­ هاش اینه که بی رنگ، شفاف، لیز و چسبناکه. مذی یه مایع پاکه و بعد از بیرون اومدنش نیاز به انجام هیچ کاری نیست. آبى که گاهى بعد از بول یعنی ادرار از آلت آدم بیرون مى‏اید بهش میگن "وَدى" که این مایع هم پاکه به شرط این که با ادرار قاتی نشده باشه. بعد از بیرون اومدن این آب هم نیاز به انجام هیچ کاری نیست.

- بدن آدم طوری طراحی شده که بعد از بالغ شدن همیشه منی تولید میکنه و هر چند وقت یکبار منی اضافه از بدن آدم خارج میشه. در افراد مجرد خارج شدن منی معمولا بصورت غیر ارادی و در خواب اتفاق میفته و در بیشتر مواقع آدم یه خواب صحنه دار میبینه و بعد که از خواب بلند میشه متوجه میشه که منی خارج شده و لباس زیرش خیس شده. البته تو بیداری هم میشه کاری کرد که منی از آدم خارج بشه که اینکار برای مجردها حرامه و بهش میگن استمنا که جلوتر راجع بهش توضیح میدیم. اما در افراد متاهل خارج شدن منی به اختیار خود فرد و در اثر آمیزش جنسی با همسرش اتفاق میفته. در اصل خدا مایع منی رو برای تولید مثل آدم خلق کرده و زن و مرد به وسیله­ ی آمیزش جنسی میتونن بچه دار بشن. منی یه مایع نجسه و بعد از خارج شدنش باید غسل کرد که جلوتر راجع بهش توضیح میدیم.

[ پنجشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 14:27 ] [ گمنام ]

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
امکانات وب